icons
    1

    Altaj

    Az Altaj térség egyedülálló. Több mint 200 000 folyója és tava van, többségük kristálytiszta vizű sebes folyású hegyi folyó. Az Altaj mongol jelentése „Arany-hegyek“, és ezek valóban egyedülálló természeti kincsek.

     

    Altaj az egyik ökológiailag legjobban megőrzött terület, gyakran nevezik „zöld gyógyszertárnak“ vagy „tüdőnek“. Távoleső területei megőrizték eredeti jellegüket. A természetvédelmi terület az Altaj Köztársaság területének 20%-a. A térség 126 természeti emléket kínál.

     

    A megközelítőleg 2 100 km hosszú hegyvonulat az Ob és az Irtis folyók forrásvidékétől Dél-Szibériában a Kelet-Mongóliai Fennsíkig húzódik Míg a völgyeket és fensíkokat tajgák és sztyeppék uralják, a környéken fenségesen magasodnak a jéggel borított 4 000 m magas hegycsúcsok. Az egyedülállóan szép és egyben titokzatos hegyvidék eszményi a természet szerelmeseinek, és azoknak, akiket bűvöletbe ejt az eredeti és szokatlan természet. A vidék máig megőrizte érintetlen jellegét, otthont ad a változatos növény- és állatvilágnak, beleértve a veszéjeztetett fajokat is, mint például a hópárduc.

     

    Az Altaj vidék összterülete meghaladja a 167 000 km2. Ezen a viszonylag kis területen hat különböző természeti övezet található: tundrák, erdők, sztyeppék, félsivatagok, subalpesi és alpesi övezetek. Éghajlatára jellemző a maga változatossága és erős ellentétei.

     

    Ez eredményezi a változatos növényvilágot, amely segít az Evalarnak kiváló minőségű természetes készítményeket előállítani. A térségben több mint kétezer növényfaj nő. Azon részeken, melyek az éghajlati és geológiai gátak miatt évmilliókig elszigetelve voltak, kivételesen ritka gyógynövények Illatos varjúháj, másnéven Aranygyökér (Rhodiola rosea), Maral gyökér – a gyógyító leuza (Rhaponticum carthamoides), Marina gyökér (szibériai bazsarózsa). Ezek közül számos novényt használ az Evalar az étrendkiegészítők előállításához.

     

    Az Evalar az egyedüli táplálékkiegészítőt gyártó vállalat a világon, amely képes ipari méretekben Aranygyökeret (Rhodiolu rosea) termeszteni ezen ritka növény természetes élőhelyének csökkenése és a természet egyensúlyának megzavarása nélkül.